Doba međugeneracijske solidarnosti

Autor: Saša Ostojić, 23. 11. 2012.

U sklopu Mjeseca hrvatske knjige 2012. godina obilježit će se kao Godina međugenracijske solidarnosti i aktivnog starenja. Novinarska družina voditeljice Marine Antolović Ferdebar popratila je učenike šestog razreda u posjetu Domu umirovljenika u Bršadinu kojeg su organizirali učiteljica srpskoga jezika Sofija Kojadinović i školski knjižničar Bojan Lazić. Slike možete pogledati u našoj galeriji.

Da posjet ne bi bio običan i dosadan učenici su ga uljepšali recitalom vlastitih pjesničkih kreacija  o roditeljima.

Nakon toga novinari su uz dva tri pitanja popričali s bakama, ugodno razgovarali i doznali nešto malo o njihovom životu. Razgovarali smo sa domaćicom doma Jagoda Pupovac koja nas je ljubazno ugostila. Uslijedio ugodan razgovor i za djecu i nastavnike koji je vodio školski knjižničar, a pokazalo se da se uvijek generacije djedova i baka i djece najbolje slažu. Nekoliko učenika šestog razreda zanimalo je nešto više o školovanju prije 30 do 40 godina  a baka Goja Marijanović bila je raspoložena za razgovor. Učenici su bili oduševljeni svim informacijama koje su doznali o školovanju baka, te nisu požalili dolazak. Svidjelo im se i željeli bi ga ponoviti.

Jovana Marić i Jovana Živković