ONLINE KATALOG ŠKOLSKE KNJIŽNICE -

RADNO VRIJEME ŠKOLSKE KNJIŽNICE - РАДНО ВРЕМЕ ШКОЛСКЕ БИБЛИОТЕКЕ

UTORKOM, ČETVRTKOM I SVAKI DRUGI PETAK - УТОРКОМ, ЧЕТВРТКОМ И СВАКИ ДРУГИ ПЕТАК

OD 8:00 DO 14:00 SATI - ОД 8:00 ДО 14:00 ЧАСОВА

Školska knjižnica Osnovne škole Bršadin ima površinu od 28 mi smještena je u potkrovlju školske zgrade, pored učionice informatike i preko puta ureda ravnateljice, tajnika i voditeljice računovodstva. U ovom se prostoru knjižnica nalazi nakon građevinskih radova koji su uslijedili tijekom ljetnih praznika pred početak školske 2013./2014. godine, kada je prethodni prostor knjižnice izdijeljen na dvije pomoćne učionice, a dotadašnji neuređeni prostor potrkovlja preuređen za potrebe školske knjižnice. Prostor knjižnice, nažalost, ne udovoljava Standardima, pa se odgojno-obrazovni rad s učenicima odvija otežano.

Trenutačno se u fondu nalazi oko 2700 jedinica knjižne građe nabavljene donacijom različitih ustanova, udruženja i građana, a djelomično i kupnjom vlastitim sredstvima škole. S obzirom da su Škola i njezina školska knjižnica tek na početku svojega samostalnoga rada, knjižnica se, osim veličinom prostora, ne može pohvaliti opremom u skladu s propisanim standardima. U knjižnici je tek četiri police na kojima je smještena građa, te dva ormara koji obavljaju funkciju spremišta i materijala.

Knjižnica redovito provodi odgojno-obrazovne aktivnosti s učenicima i učiteljima, kao i program kulturne i javne djelatnosti sukladno Godišnjem planu i programu rada te Kurikulumu knjižnice.

U knjižnici je na neodređeno nepuno radno vrijeme (50%) zaposlen Bojan Lazić, magistar knjižničarstva i profesor razredne nastave, s položenim stručnim ispitom za diplomiranog knjižničara pri Agenciji za odgoj i obrazovanje (AZOO) i u zvanju stručnog suradnika mentora od 2017. godine.

______________________

Школска библиотека Основне школе Бршадин има има површину од 28 mи смештена је у поткровљу школске зграде, поред учионице информатике, те преко пута канцеларије директорице, секретара и рачуновође. У овом просотру библиотека је смештена након грађевинских радова који су уследили током летњих празника пред почетак школске 2013/2014. године, када је претходни простор библиотеке подељен на две помоћне учионице, а дотадашњи неуређени простор поткровља преуређен за потребе школске библиотеке. Простор библиотеке, нажалост, не удовољава Стандардима, па се васпитно-образовни рад са ученицима одвија отежано.

У фонду се тренутно налази око 2700 јединица библиотечке грађе коју су донирале различите установе, удружења и грађани, а део грађе купљен је властитим средствима школе. С обзиром на то да су Школа и њена школска библиотека тек на почетку свог самосталног рада, библиотека се, осим величином простора, не може похвалити опремом у складу са прописаним стандардима. У библиотеци су тек четири полице на којима су смештене књиге, те два ормара која обављају функцију спремишта и материјала.

Библиотека редовно спроводи васпитно-образовне активноти са ученицима и наставницима, као и програм културне и јавне делатности у складу са Годишњим планом и програмом рада те Курикулумом библиотеке.

У библиотеци је на неодређено непуно радно време (50%) запослен Бојан Лазић, дипломирани библиотекар – мастер и професор разредне наставе, са положеним стручним испитом за дипломираног библиотекара при Агенцији за васпитање и образовање (AZOO) и у звању стручни сарадник ментор од 2017. године.

Kontakt / Контакт:

labojan@gmail.com

lazic.bojan@skole.hr

Pitaj knjižničara
POPIS TEMA
tema otvorena na datum: Čet, 18. 10. 2012. 23:54
Poštovani korisnici školske knjižnice Osnovne škole Bršadin, ovdje se možete raspitati o knjižničnoj građi koja vas zanima. Vrlo ćemo rado odgovorito posjeduje li knjižnica traženi naslov i u kojem broju primjeraka, te po potrebi i rezervirati za vas pojedine primjerke građe. Srdačno, vaš knjižničar :)