Školski list

Još jedna školska godina je pred nama. U našem Školskom listu i ove godine pratit ćemo život naše škole, putovanja i izlete, takmičenja, predstave i nove projekte. Upoznat ćemo vas sa aktivnostima koje obilježavaju naše školovanje i odrastanje. Namjeravamo sačuvati bar dio našeg školskog života i oteti ga od zaborava jer kažu da  – Od koljevke, pa do groba najljepše je đačko doba!

Festival dječje ilustracije / Фестивал дечје илустрације

Autor: Nemanja Davidović, 10. 11. 2020.

SKD "Prosveta" organizira Festival dječje ilustracije četvrtu godinu za redom. S posebnim zadovoljstvom prisjećamo se da su učenici naše škole Vladan Smiljanić, Tijana Baić i Dijana Stojanović prethodnih godina sudjelovali na manifestaciji i osvajali nagrade. Cilj nositelja manifestacije je potaknuti dječju kreativnost, maštovitost i originalnost. Ove je godine tema manifestacije rad i djelo književnika Jovana Jovanovića Zmaja. Učenici su čitali djelo „Đulići“ na satu Srpskog jezika, a na satu Likovne kulture svoje su zamisli prenijeli na papir u obliku ilustracije. Učenice Dorotea Bijelić i Dijana Stojanović kreativno su predstavile svoj doživljaj Zmajevih pjesama i njihovi su radovi su poslani u Zagreb. Poželimo im sreću!

СКД "Просвета" организује Фестивалу дечје илустрације четврту годину за редом. Са посебним задовољством се сећамо да су ученици наше школе Владан Смилјанић, Тијана Баић и Дијана Стојановић претходних година учествовали на манифестацији и освајали награде. Циљ носиоца манифестације је да потакне дечију креативност, маштовитост и оригиналност. Ове године тема манифестације је рад и дело књижевника Јована Јовановића Змаја. Ученици су читали дело „Ђулићи“ на часу српског језика, а на часу ликовне културе своје замисли су пренели на папир у облику илустрације. Ученице Доротеа Бијелић и Дијана Стојановић креативно су представиле свој доживљај Змајевих песама и њихови радови су послани у Загреб. Пожелимо им срећу!

« Siječanj 2021 »

Osnovna škola Bršadin / , Bršadin / www.os-brsadin.skole.hr / ured@os-brsadin.skole.hr