« Svibanj 2020 »

Putovanje u Rumuniju
Autor: Saša Ostojić, 11. 3. 2020.

Kada smo krenuli na putovanje, bili smo veoma uzbuđeni. Put do Beograda bio je zanimljiv. Kada smo krenuli iz Beograda, malo smo kasnili zbog gužve. Stigli smo u Otelo Rosu i nakon odmora,  u  ponedjeljak išli smo u školu, upoznali smo naše domaćine i drugare iz drugih zemalja. Poslije smo posjetili gradonačelnika, bilo je odlično. Hrana mi se veoma svidjela. Drugi dan smo išli u dvorac. Rumuniju krase prelijepi dvorci. Bili smo dugo tamo, ali je bilo odlično. Stigli smo u hotel. Trebali smo ići na bazen, ali smo zakasnili. Prespavali smo. Sutra smo išli u dvorac grof Drakule i tamo je bilo jako puno igara vezanih za grofa Drakulu. Vratili smo se kući nakon pet sati putovanja. U petak smo samo do dvanaest sati bili u školi, te smo imali posle slobodno vreme za druženje. Tu noć smo imali žurku, bilo je prelijepo. Krenuli smo kući. Vratili smo se kući sa puno uspomena. Htio bih ponovo putovati . Jedva čekam peti mjesec da i oni dođu kod nas.

Nemanja Atanacković, učenik VI razreda