Intervju s učiteljicom matematike Anom Čalošević
Autor: Saša Ostojić, 29. 10. 2019.

Intervju vodila učenica 5. razreda Lara Mirić

Lara: Molimo Vas da se predstavite.

Učiteljica Ana:  Ja sam Ana učiteljica u OŠ Bršadin, majka troje djece,  predajem “strašnu” matematiku. (smijeh)

Lara: Kako ste odlučili postati učiteljica matematike?

Učiteljica Ana: Imala sam uvijek dobre nastavnike iz matematike, međutim u srednjoj školi sam imala  predivnog starog nastavnika matematike zbog kojeg sam odlučila da želim studirati matematiku.

Lara: Volite li posao koji radite i zašto?

Učiteljica Ana: Volim, volim raditi s djecom, nema ljepšeg osećaja nego kad uspiješ prenjeti znanje nekome.

Lara: Da li je teško studirati matematiku, predmet koji učenici ne vole?

Učiteljica Ana: Studirati nešto što voliš je puno lakše, nego nešto što ne voliš. Da se ne lažemo nijedan studij nije lagan, međutim uz trud i volju sve se može.

Lara: Jeste li radili u nekoj drugoj školi prije naše na praksi?

Učiteljica Ana: Jesam na praksi na zamjeni. Praksu sam imala u više osnovnih i srednjih škola, a radila sam u Tehničkoj školi u Vukovaru i OŠ Retfala u Osijeku, ali sam u Retfali predavala informatiku, budući da sam završila studij za nastavnika matematike i informatike .

Lara: Što biste poručili našim učenicima?

Učiteljica Ana: Da se nemaju čega plašiti, samo trebaju redovito vježbati i učiti i pitati kad im nešto nije jasno.

Lara: Hvala vam.