Intervju s učenikom Nemanjom Atanackovićem prije putovanja u Poljsku

Autor: Saša Ostojić, 14. 10. 2019.

Mirjana: Kako si odlučio da se uključiš u Erasmus+ projekt?
Nemanja: Volim putovanja, prilika je da upoznam novu zemlju, prijatelje, ne samo kao turista, već da putujući i učim.
Mirjana: Da li su ti roditelji dozvolili odmah da putuješ ili su bili neodlučni.
Nemanja: Moji roditelji se dogovaraju oko bratovog i mog odgoja. Istina je da je mama pristala odmah da putujem, ali tata je bio malo neodlučan. Nakon razgovora i tata se složio da putujem u Poljsku.
Mirjana: Znamo da si prošle školske godine putovao u Mađarsku, možeš li da usporediš svoje pripreme za odlazak?
Nemanja: Prošle godine sam putovao prvi put i imao sam malu tremu, ali ove godine jedva čekam da krenem na putovanje. Radujem se posebno zato što ću ove godine u Poljsku da letim avionom.
Mirjana: U nedjelju prvi put letiš avionom? Kako se osjećaš da li si uzbuđen?
Nemanja: Veoma sam uzbuđen, jedva čekam da poletim i želim da što više vremena u avionu gledam kroz prozor. Zanima me kako ću se osjećati u avionu.
Mirjana: Šta misliš koja je korist za učenike od učestvovanja u projektima?
Nemanja: Na putovanjima upoznajemo nove prijatelje i proširujemo svoje znanje. Mislim da je veoma bitno i to što engleski jezik bolje naučimo putujući.
Mirjana: Nemanja koja su tvoja očekivanja od putovanja?
Nemanja: Volio bih da dječak kojeg ću posjetiti voli nogomet.
Mirjana: Šta misliš šta ćeš raditi u Poljskoj?
Nemanja: Mislim da ču posjetiti glavni grad i da ću vidjeti znamenitosti.