Bili smo na Međužupanijskoj suradnji Učeničkih zadruga!
Autor: Saša Ostojić, 28. 10. 2019.

U subotu 26. listopada 2019. godine, bili smo na Međužupanijskoj suradnji Hrvatske udruge učeničkog zadrugarstva Vukovarsko-srijemske i Osječko-baranjske županije u Iloku. Učenice 7. razreda Ivana Potvorski i Dijana Stojanović, zajedno s učiteljicom Danijelom Vukov, posjetile su Srednju školu Ilok.
Srednja škola Ilok ima nekoliko usmjerenja: Opću gimnaziju, Tehničara za računalstvo i Poljoprivredna usmjerenja (njih četiri). Učenice su imale priliku vidjeti školu, učenički dom, plastenik o kojem brinu učenici poljoprivrednih usmjerenja i vinski podrum.
Sudjelovale su  u radionicama, na kojima su naučile više o vegetativnom razmnožavanju ljekovitog bilja, izradi aranžmana od prirodnih materijala i pletenju ukrasnih kalića za cvijeće. Sve što su izradile mogle su ponijeti svojim kućama. Nakon radionica uslijedio je ručak i obilazak grada Iloka vlakićem. Susretu je nazočilo stotinjak učenika i voditelja učeničkih zadruga s ovih dvaju županija. Ovom prilikom zahvaljujemo se školi domaćinu koja nas je tako lijepo ugostila!

У суботу 26. октобра 2019. године, били смо на Међужупанијској сурадњи Хрватске удруге ученичког задругарства Вуковарско-сријемске и Осјечко-барањске жупаније у Илоку. Ученице 7.разреда Ивана Потворски и Дијана Стојановић, заједно са учитељицом Данијелом Вуков, посетиле су Средњу школу Илок.

Средња школа Илок има неколико смерова: Општу гимназију, Техничара за рачунарство и Пољопривредне смерове (њих четири). Ученице су имале прилику видети школу, ученички дом, пластеник о којем брину ученици пољопривредних смерова и вински подрум.

Суделовале су у радионицама, на којима су научиле више о вегетативном размножавању lековитог биља, изради аранжмана од природних материјала и плетењу украсних калића за цвеће. Све што су израдиле могле су понети својим кућама. Након радионица уследио је ручак и обилазак града Илока возићем. Сусрету је присуствовало стотињак ученика и водитеља ученичких задруга са ове две жупанија. Овом приликом захваљујемо се школи домаћину која нас је тако лепо угостила!