UZ Panonija na 7.izložbi ručnih radova i starina
Autor: Saša Ostojić, 14. 4. 2019.

U nedjelju 14. travnja, sudjelovali smo na  izložbi ručnih radova koju je postavila sekcija „Svilen konac“, SKD Prosvjeta pododbor Bršadin. Izložba je trajala od 11,00 do 19,00 sati, a došao ju je posjetiti i vladika episkop Osječko-poljske i baranjske eparhije koji je tog dana služio liturgiju u bršadinskoj crkvi Sv. Arhangela Gavrila. Naši učenici koji plešu pri KUD- u „Vaso Đurđević“ iz Bršadina svečano su otvorili ovu izložbu narodnom pjesmom.
Sekciju Svilen konac čine žene Bršadina, a trenutno ih vodi najstarija članica Anđelka Mitrović. Domaćice su se potrudile srdačno dočekati sve goste uz kavu i svježe pečene domaće lepinjice. Našoj školi i našoj školskoj zadruzi pripremile su štand na kojem smo i mi izložili naše skromne uratke vezane za Uskrs. Naša Učenička zadruga Panonija priprema dva sajma godišnje - Božićni sajam i Uskrsni sajam, a ove godine odlučili smo iznijeti Uskrsni sajam van škole te pokazati što radimo na našim izvannastavnim aktivnostima. Domaćini i njihovi gosti podržali su naš rad, kupovali naše ukrasne predmete i pozvali nas na  neka nova druženja. Ovim putem im se zahvaljujemo i poručujemo kako se veselimo budućoj suradnji i nadamo se da ćemo i mi imati priliku ugostiti vas u našoj školi!

Učiteljica hrv. j. u razrednoj nastavi i voditeljica zadruge:
Danijela Vukov

У недељу 14. априла, учествовали смо на  7. изложби ручних радова  и старина коју је поставила секција „Свилен конац“, СКД Просвјета пододбор Бршадин. Изложба је трајала од 11,00 до 19,00 часова, а дошао ју је посетити и владика епископ Осјечко-пољске и барањске епархије који је тог дана служио литургију у бршадинској цркви Св. Архангела Гаврила. Наши ученици који играју при КУД- у „Васо Ђурђевић“ из Бршадина, свечано су отворили ову изложбу народном песмом.
Секцију „Свилен конац“ чине жене Бршадина, а тренутно их води најстарија чланица Анђелка Митровић. Домаћице су се потрудиле срдачно дочекати све госте уз кафу и свеже печене домаће лепињице. Нашој школи и нашој школској задрузи припремиле су штанд на којем смо и ми изложили наше скромне радове везане за Ускрс. Наша Ученичка задруга Панонија припрема два сајма годишње - Божићни сајам и Ускршњи сајам, а ове године одлучили смо изнeти Ускршњи сајам ван школе те показати шта радимо на нашим изваннаставним активностима. Домаћини и њихови гости подржали су наш рад, куповали наше украсне предмете и позвали нас на  нека нова дружења. Овим путем им се захваљујемо и поручујемо како се веселимо будућој сарадњи и надамо се да ћемо и ми имати прилику угостити вас у нашој школи!

Учитељица хрв. ј. у разредној настави и водитељица задруге:

Данијела Вуков