> O školi

Ravnatelj škole:

Zoran Rokvić, prof.

Tajnica škole:

Slobodanka Cvjetićanin, struč. spec. publ. admin.

Voditeljica računovodstva:

Jelena Parabućski, mag.oec.

BROJEVI TELEFONA

Ured ravnatelja:

032/569-431

Tajništvo i računovodstvo:

032/569-802

Broj faksa: 032/569-802

E-mail adresa:

ured@os-brsadin.skole.hr

RADNO VRIJEME

Ured ravnatelja

Ponedjeljak, srijeda, petak: 8:00 -16:00 sati.

Utorak, četvrtak: 11:00 -19:00 sati.

Prijem stranaka prema telefonskom dogovoru ili po pozivu.

Tajništvo

Ponedjeljak - Petak: 8:00-12:00 sati

Prijem stranaka: 9:00 - 10:00 sati prema telefonskom dogovoru ili po pozivu.

Računovodstvo

Parni datumi, 07:00-15:00 sati.

Prijem stranaka: 10,00 - 10,30 sati prema telefonskom dogovoru ili po pozivu.

POVIJEST ŠKOLE

Prvo znanje Bršadinci su počeli stjecati krajem 18. stoljeća. Prvi učitelj u selu spominje se još davne 1780.g., a zvao se Tomo Milovuković. Učio je djecu pismenosti (gramati) i matematici (računu). Prva pučka škola otvorena je u Bršadinu 1800. godine. Bila je to mala škola prekrivena trskom. Kao nastavni koristio se narodni jezik, a osnovno pismo bila je ćirilica. Prema arhivskim podatcima SANU u Srijemskim Karlovcima o malim srpskim školama iz zapadnog Srijema iz 1807. g. navodi se kao prvi zvanični učitelj škole u Bršadinu Samuil Ignjatijević, a u registrima škola se vodi kao « Opća pučka škola ». Ulaskom škole u nadležnost države uvodi se nastavni program, a školovanje postaje obvezno za dječake i djevojčice od navršene šeste godine do dvanaeste godine. Ova naredba nije se u potpunosti poštivala te su školu uglavnom pohađala muška djeca. Početkom 20. stoljeća škola prerasta u obrazovnu ustanovu koja svojim radom u samom mjestu daje vidne rezultate. Nastava se odvija po planu i programu, a nastavno osoblje čine ljudi osposobljeni za poziv učitelja u osnovnim školama. Škola je bila četverorazredna, a kao takva zainteresirala je ljude u mjestu za školovanjem. 1920. godine škola se vodi kao Niža pučka škola. Selo je imalo osnovnu školu sve do 1958. godine kada gubi svoj status te postaje područna škola za prva četiri razreda. Tijekom 1955. godine škola postupno prerasta u osmogodišnju što je ozvaničeno 1959. godine. Škola u Bršadinu je do 1991. pripadala Osnovnoj školi Braća Đurđević koja više ne postoji te je 1992. područna škola Osnovne škole Ivan Goran Kovačić, danas Siniše Glavaševića, Vukovar. Nastava za učenike razredne nastave odvijala se u staroj školskoj zgradi područne škole u Bršadinu, a učenici predmetne nastave su putovali u matičnu školu. S obzirom na to da stara školska zgrada nije ispunjavala potrebne uvjete izgrađena je nova školska zgrada 2006. godine. Novoizgrađena škola ima četiri učionice, a iste godine pohađa je 39 učenika od prvog do četvrtog razreda, 37 u nastavi na srpskom jeziku i ćiriličnom pismu i dva učenika na hrvatskom jeziku i latiničnom pismu. Zgrada Osnovne škole Bršadin izgrađena je 2006. godine. Njena rekonstrukcija izvršena je tijekom 2010. i na taj način stvoreni su minimalni uvjeti za odvijanje nastave za svu djecu Bršadina, polaznike osnovne škole te dolazi do odvajanja OŠ Bršadin od OŠ Siniše Glavaševića.

Osnovna škola Bršadin 30. lipnja 2010. godine  upisana je u Registar Trgovačkog suda u Osijeku, a ustrojena je kao osnovnoškolska ustanova 1. svibnja 2012. godine. Veličina unutrašnjeg školskog prostora do preuređenja tavanskog prostora iznosila je 397 m², a poslije preuređenja i izgradnje spoljašnjih stepenica i sanitarnog čvora površina je dosegla veličinu od 797 m². Škola danas ima klasične učionice u prizemlju, zbornicu, informatičku učionicu i školsku knjižnicu  u potkrovlju gdje se nalazi i ured ravnateljice te ured tajnika i računovođe. Nastava tjelesne i zdravstvene kulture odvija se u otežanim uvjetima jer škola nema sportsku dvoranu. Unutar škole djeluje mliječna kuhinja. Ukupna veličina zelenih površina i školskog igrališta iznosi 12 666 m².

« Siječanj 2021 »