Izvještaji s putovanja

Treća kratkoročna razmjena grupa učenika, Estonija, 18.11.-24.11.2018.

Autor: Saša Ostojić, 2. 12. 2018.

Prošli tjedan učenici i učiteljice naše škole su boravili 7 dana, od kojih 5 radno, kod estonskih partnera u gradu Tartuu, u provedbi mobilnih aktivnosti sa učenicima u sklopu Erasmus+ projekta ''Square Eyed Students''. Bili smo gosti njihove škole, predstavili našu školu, običajnu pjesmu sa naših prostora te prikazali video ''Digital dilemma''. Imali smo radionice iz informatike, izradu znamenitosti svoga kraja, likovnu radionicu sa izradom streetarta- stencil (svoje portrete), izradu malih robota- vozila te jednostavnih zvučnika za telefon. U kazalištu smo imali radionicu izrade gipsanih maski za lice, sjajno se zabavili u AHHAA znanstvenom centru gdje smo imali i program u planetariju te smo pravili i čokoladu. U školi smo svaki dan imali ice- breaking aktivnosti sa ciljem bolje međusobne komunikacije učenika. Radionicu pjevenja pjesme projekta je vodio danski nastavnik glazbenog Soren Krog, a imali smo i priliku biti gosti na priredbi, natjecanju u pjevanju u njihovoj školi, gdje smo našom pjesmom ''Get off your addiction'' otvorili program. Posjetili smo i naopaku kuću te estonski nacionalni muzej, smješten u Tartuu. Svi smo se vratili u Bršadin bogatiji za mnoga iskustva, i naravno nova prijateljstva. Domaćin i koordinator iz Estonije, Rene Leiner, se zaista potrudio učiniti nam dane u njihovoj školi i okolici nezaboravnima. Hvala Rene!

Ljiljana Miletić, prof.