CONNECTOR – STEM klub u OŠ Bršadin

Autor: Saša Ostojić, 19. 2. 2018.

Američki kutak Gradske knjižnice Vukovar i OŠ Bršadin započeli su zajednički programski ciklus LegoBots u okviru CONNECTOR – STEM kluba. Cilj suradnje je promoviranje STEM područja među učenicima i to kroz radionice sastavljanja i programiranja mBot i Lego Mindstorm robota, koji su za potrebe ove suradnje posuđeni OŠ Bršadin.

Učenici će na izvannastavnim aktivnostima "Robotike" imati priliku kroz igru upoznati se sa osnovama programiranja i računalnog razmišljanja.

Isto tako učenici 5. do 8. razreda koji pohađaju izbornu nastavu Informatike imat će priliku svoje programersko znanje isprobati na ovim robotima. Pojam algoritma, petlje, uvjeta učit će programirajući mBot-e umjesto u programu (Q-Basic) starom preko 40 godina. Tako će spremni dočekati nove tehnologije, a ujedno se i zabaviti.

Svoja iskustva i dostignuća u programiranju, učenici će imati priliku predstaviti u okviru Teen Tech Week aktivnosti koje će Američki kutak Vukovar održavati u ožujku, o okviru obilježavanja 5 godina svoga rada i postojanja. Naime, Američki kutak Vukovar otvoren je 19. ožujka 2013. godine i od tada, između ostaloga, korisnicima omogućuje korištenje različite nove tehnologije u okviru STEM tematskog područja.