Međunarodni dan zaštite osobnih podataka

Autor: Saša Ostojić, 28. 2. 2017.

28.2.2017. obilježava se Međunarodni dan zaštite osobnih podataka , a u našoj školi obilježen je s ciljem osvješćivanja učenika o važnosti zaštite osobnih podataka i njihove  privatnosti .

Djeca i mladi, najranjivija su skupina društva a posebno kada je u pitanju zaštita njihovog prava na privatnost i prava na zaštitu osobnih podataka. Roditelji koji pripremaju i odgajaju dijete za „stvarni život“ dužni su dijete odgojiti i pripremiti za „virtualni život“ a odgojno obrazovne ustanove i druge nadležne institucije osposobiti učenike za život i rad prema zahtjevima suvremenih informacijsko-komunikacijskih tehnologija.

Agencija za zaštitu osobnih podataka je u suradnji s Ravnateljstvom policije, Akademijom dramske umjetnosti iz Zagreba i Gradskim kazalištem Komedija snimila edukativni namjenski film "Tko se to šali s mojim podacima?" s ciljem dizanja svijesti o važnosti zaštite osobnih podataka. Nekomercijalni film u trajanju od 30 minuta snimljen je na temu zaštite osobnih podataka, a u istom su obrađeni najaktualniji slučajevi koje je rješavala Agencija.

Film možete pogledati na sljedećoj poveznici Edukativni namjenski film "Tko se to šali s mojim podacima?"