Autor: Saša Ostojić, 5. 6. 2016.

OŠ Bršadin ove godne Dan škole obilježila je na malo drugačiji način.
U četvrtak 2. lipnja 2016.g. održali smo priredbu u kojoj su naši učenici recitirali, glumili, plesali i pjevali.  Pozvali smo sve roditelje i druge goste da nam se pridruže i pogledaju što su to bršadinska djeca naučila ove godine. Dječji nastupi nosili su posebnu poruku, a to je da smo svi važni i posebni. Gostima koji su nas posjetili smijeha nije nedostajalo. Svi smo uživali u dječjim izvedbama. Ravnateljica škole podijelila je našim učiteljicama i njihovim učenicima zahvalnice za sav uložen trud i vrijedan rad u pripremi ovih točaka.
U petak 3.lipnja za učenike su održane različite radionice i sportske aktivnosti. Iako smo se pribojavali lošeg vremena, dan je bio sunčan, a temperature ugodne za sve što smo isplanirali. Učiteljice razredne nastave su sa svojim učenicima slikale, crtale i pisale. U ugodnoj atmosferi djeca su izrađivala: zanimljive akvarel slike, stripove, origami kuverte i drvo želja. Između radionica organiran je i sportski poligon kako bi se djeca razgibala, poigrala i uživala u zdravom sportskom natjecanju. Bilo je tu trčanja, vriske i navijanja. Skupine su bile mješovite kako bi sve bilo pravedno, a kako  je to sve skupa izgledalo pogledajte u našoj foto galeriji.
Ni učenici predmetne nastave nisu bili zakinuti. Djevojčice su odabrale radionicu oslikavanje predmeta dekupague tenikom, a dječaci su se natjecali u nogometu. Za djevojčice je kasnije organiziran i sportski poligon u kojem su mogle pokazati svoje fizičke sposobosti i sportski duh.
Nogometne utakmice bile su posebno uzbudljive zahvaljujući našim gostima – učenicima iz Negoslavaca. Domaćini su ovoga puta bili bolji, ali to nije nikome smetalo. Učenici se se uživali u zajedničkom druženju i šali.
I za kraj ne zaboravimo spomenuti i da je naš muški dio nastavničkog kolektiva izazvao naše učenike u posljednjoj utakmici te im pokazao kako i oni znaju neki trik. Navijači su bili podjeljeni, a utakmica izuzetno napeta. Nastavnici su ovog puta odnijeli pobjedu, ali i poziv na revanš.
Nakon svega možemo se samo složiti kako nam je ovaj Dan škole prošao u najboljem redu i poželjeti si još ovakvih druženja koje ćemo provesti u veselju i zajedništvu.

Napisala: Danijela Vukov