"Pepeljuga Persa"

Autor: Tatjana Lukić, 24. 4. 2016.

Dana, 21. travnja 2016. učenici dramske skupine, koji su se vrijedno pripremali od početka školske godine za izvođenje dramske predstave "Pepeljuga Persa" uistinu su pokazali, zajedno sa svojom voditeljicom, Brankom Brdarić, prof. koliko se može biti uspješan zahvaljujući istrajnome radu.

Dramski tekst koji je odabrala voditeljica dramske skupine je podloga za moralni odgoj mladih. Tekst je dekonstrukcija i rekonstrukcija svima nam poznatog djela. Imali smo priliku vidjeti te zaključiti da autorica kritizira sustav vrijednost suprodstavljajući materijalne i duhovne vrijednosti, a isto tako i likove, gdje pozitivni likovi šalju moralnu poruku, a negativni ukazuju na negativne osobine i neslavno završavaju što treba djecu da demotivira da se ponašaju na određen način..

S ovom ćemo se predstavom predstaviti na festivalu dječjega stvaralaštva u Republici Srbiji.

Slike pogledajte u našoj fotogaleriji.

Дана, 21. 4. 2016. ученици драмске скупине, који су се вредно припремали од почетка школске године за извођење драмске представе "Пепељуга Перса" уистину су показали, заједно са својом водитељицом, Бранком Брдарић, проф. колико се може бити успешан захваљујући истрајном раду.

Драмски текст који је одабрала водитељица драмске скупине је подлога за морални одгој младих. Текст је деконструкција и реконструкција свима нам познатог дела. Имали смо прилику видети те закључити да ауторица критизира сустав вредности супродстављајући материјалне и духовне вредности, а исто тако и ликове, где позитивни ликови шаљу моралну поруку, а негативни указују на негативне особине и неславно завршавају што треба децу да демотивише да се понашају на одређен начин..

С овом ћемо се представом представити на фестивалу дечјега стваралаштва у Републици Србији.