Poštujemo različitosti i zaslužili smo poštovanje koje nam je i ukazano!

Autor: Tatjana Lukić, 13. 2. 2016.

U našoj školi, smještenoj na krajnjem istoku geografske karte Republike Hrvatske, i danas se njeguje kultura i običajna tradicija srpskog naroda. U prilog tome govori i održana svetosavska beseda na dan školske slave Svetoga Save, 27. siječnja 2016. godine.

Uz slavski obred  koji su održali vjeroučitelj Miljen Ilić i mjesni paroh Ljubenko Jović, učiteljica srpskoga jezika, Branka Brdarić i učiteljica glazbene kulture Aleksandra Krtinić upriličile su kulturno umjetnički program u čast najvećem srpskom prosvjetitelju. Za održavanje svečanosti u duhu svetosavlja, pobrinuo se umjetničkim nadahnućem Slavko Ćučković, profesor likovne kulture te svi učitelji razredne nastave.

Ravnateljici škole, Tatjani Lukić, prof. pripala je velika čast djeci i učiteljima zaželjeti sretnu školsku slavu, pozdraviti roditelje, članove Školskog odbora i drage goste: gospodina Nikolu Volarevića i Jovana Ajdukovića, savjetnike župana Vukovarsko srijemske županije, gospodina Petra Džordića iz Ureda župana Vukovarsko srijemske županije, načelnika Općine Trpinja, gospodina Miroslava Palića, gospodina Svetislava Mikerevića, predsjednika Vijeća srpske nacionalne manjine, predstavnike udruge Čuvara srpskog identiteta i druge osobe iz kulturnog i društveno političkog života Županije koji su svojim prisustvovanjem ukazali na značaj koji pridaju školskoj ustanovi.

Za cjelokupnu materijalnu potporu upriličenja školske slave, zahvaljujemo načelniku naše Općine, gospodinu Miroslavu Paliću.

Ravnateljica: Tatjana Lukić, prof.

У нашој школи, смештеној на крајњем истоку географске карте Републике Хрватске, и данас се негује култура и обичајна традиција српског народа. У прилог томе говори и одржана светосавска беседа на дан школске славе Светога Саве, 27. 1. 2016. године.

Уз славски обред  који су одржали вероучитељ Миљен Илић и месни парох Љубенко Јовић, учитељица српскога језика, Бранка Брдарић и учитељица музичке културе Александра Кртинић уприличиле су културно уметнички програм у част највећем српском просветитељу. За одржавање свечаности у духу светосавља, побринуо се уметничким надахнућем Славко Ћучковић, професор ликовне културе те сви учитељи разредне наставе.

Директорици школе, Татјани Лукић, проф. припала је велика част деци и учитељима зажелити срећну школску славу, поздравити родитеље, чланове Школског одбора и драге госте: господина Николу Воларевића и Јована Ајдуковића, саветнике жупана Вуковарско сремске жупаније, господина Петра Џордића из Уреда жупана Вуковарско сремске жупаније, начелника Општине Трпиња, господина Мирослава Палића, господина Светислава Микеревића, председника Вијећа српске националне мањине, представнике удруге Чувара српског идентитета и друге особе из културног и друштвено политичког живота Жупаније који су својим присуствовањем указали на значај који придају школској установи.

За целокупну материјалну помоћ уприличења школске славе, захваљујемо начелнику наше Општине, господину Мирославу Палићу.