Jabuke na dar

Autor: Saša Ostojić, 17. 11. 2015.

Jabuka koja je na naš jelovnik stigla ravno iz raja nije samo simbol grijeha i ljubavi, već i vječne mladosti.

Prema keltskoj predaji jabuka ima čudotvorna svojstva pa onaj tko uspije pojesti jabuku iz čarobnog vrta ne samo da više nikad neće biti ni gladan ni žedan, ni bolestan, nego nikad neće ni ostarjeti.

U svakoj bajci, pa tako i u ovoj, ima i istine.

Koliko je istine uvjerit ćemo se kad pojedemo jabuke koje nam poklonila  Tehnička škola Nikole Tesle iz Vukovara, proizvedene u OPG-u Stjepana Dumančića iz Čeminca.

Јабука која је на наш јеловник стигла равно из раја није само симбол греха и љубави, већ и вечне младости.

Према келтској предаји јабука има чудотворна својства па онај тко успе појести јабуку из чаробног врта не само да више никад неће бити ни гладан ни жедан, ни болестан, него никад неће ни остарити.

У свакој бајци, па тако и у овој, има и истине.

Колико је истине уверит ћемо се кад поједемо јабуке које нам поклонила  Техничка школа Николе Тесле из Вуковара, произведене у ОПГ-у Стјепана Думанчића из Чеминца.