Naš izlet u Novi Sad, Pertovaradin, Sremske Karlovce i manastire Fruške gore

Autor: Saša Ostojić, 22. 5. 2015.

Dana 19. svibnja 2015. uputili smo se iz Bršadina preko Iloka u posjet manastirima Fruške gore. Nadahnuti prirodnim ljepotama Nacionalnog parka Fruška gora i ljepotama sakralnih zdanja ukrašenih freskama, nastavili smo put ka sljedećem odredištu, Sremskim Karlovcima. Ovdje nam ravnatelj škole, gospodin Goran Maravić dočarao ljepote Sremskih Karlovaca ukazujući na  bogatu povijest i kulturna zdanja. Poseban doživljaj za sve nas bio je posjet muzeju pčelarstva gdje smo degustirali pčelinje proizvode. Sve što smo vidjeli i puno više od toga pogledali smo i iz ptičje perspektive s novoizgrađenog  vidikovca na koji smo se s mukom popeli. Naša šetnja ovim bajkovitim gradom završila je gostovanjem u osnovnoj školi „23 Oktobar“. Obogaćeni znanjem o tristogodišnjem osnovnom školstvu u Sremskim Karlovcima, uputili smo se u Petrovaradin. Šetali smo petrovaradinskom tvrđavom i uživali u prekrasnom pogledu na Dunav i mostove koji spajaju Petrovaradin s vojvođanskom metropolom. Posjet Novom Sadu, svi smo željno iščekivali. Nakon razgleda gradske jezgre, pozdravili smo se s vodičem i nastavili uživati u šetnji ovim predivnim gradom do povratka kućama. Ugodnom vožnjom uz pjesmu i smijeh, u večernjim satima, vratili smo se u Bršadin.