Obilježen Dan sigurnijeg Interneta

Autor: Saša Ostojić, 13. 2. 2014.

Međunarodni Dan sigurnijeg interneta ove je godine obilježen je 11. veljače. Tog dana širom svijeta organizirne su brojne aktivnosti koje su vezane za glavnu ovogodišnju temu pod nazivom "Stvorimo bolji internet zajedno". Ona ukazuje na zajedničku odgovornost u poticanju pozitivnih i uklanjanju negativnih strana interneta.

Kada se priča o sigurnosti na Internetu prvenstveno se misli na tajnost i cjelovitost vlastitih osobnih podataka, sigurnost vlastitog računala, čuvanja tajnosti vlastitog web i mail prometa, a u zadnje vrijeme možda najpopularnije pristupa stranicama Internet bankarstva.

U aktivnosti je direktno bilo uključeno oko 6 000 sudionika, a indirektno preko 80 000. Za te aktivnosti proglašeni smo najboljim Safer Internet Committee između 99 zemalja.

Међународни Дан сигурнијег интернета ове се године одржаo se 11. фебруарa Тог дана широм света организова се бројне активности које su везане за главну овогодишњу тему под називом "Створимо бољи интернет заједно". Она указује на заједничку одговорност у подстицању позитивних и уклањању негативних страна интернета.

Када се прича о сигурности на Интернету првенствено се мисли на тајност и целовитост сопствених личних података, безбедност сопственог рачунара, чувања тајности сопственог веб и маил саобраћаја, а у задње време можда најпопуларније приступа страницама Интернет банкарства.

У активности је директно било укључено око 6000 учесника, а индиректно преко 80 000. За те активности проглашени смо најбољим Сафер Интернет Цоммиттее између 99 земаља.