Integrirani radni dan-izvanučionička nastava

Autor: Saša Ostojić, 8. 9. 2016.

Povodom početka nove školske godine jučer, 7. rujna svi učenici naše škole zajedno sa svojim učiteljima zaputili su se u bršadinsku pravoslavnu crkvu Svetog Arhangela Gavrila. Tamo nas je srdačno dočekao otac Ljubenko Jović kojemu se pridružio i naš vjeroučitelj Miljen Ilić u vođenju službe. Zajedničkom molitvom željeli smo započeti naš rad ove školske godine kako bi imali Božji blagoslov i što više uspjeha i blagostanja.
Otac Ljubenko pozvao je sve i u crkveni dom, gdje smo se poslužili grickalicama i sokom te kratko posjedili. Hvala mu na gostoprimstvu, a mi ćemo gledati da mu uzvratimo jednakom pažnjom.
Izvanučionička nastava provedena je na stadionu NK Bršadina, gdje je svaki učitelj pripremio kratko izlaganje i zadatke za učenike.
Ovaj nastavni dan završio se sportskim igrama  u čemu su naši  učenici najviše uživali. Dječaci su imali prilike odmjeriti se u nogometu i ragbiju, djevojčice su odabrale odbojku, a najmlađi su zaigrali igru graničara i druge dječje igre.
Na ovaj način obilježili smo i Olimpijski dan koji obilježavaju sve škole širom Hrvatske. Rastali smo se u 12 sati umorni i zadovoljni.