Poziv na testiranje

Autor: Tatjana Lukić, 5. 10. 2020.

Pozivaju se kandidati prijavljeni na Natječaj za radno mjesto učitelja/ice razredne nastave, objavljen 22. rujna 2020. godine na oglasnoj ploči i web stranicama OŠ Bršadin i Hrvatskog zavoda za zapošljavanje da pristupe pismenom dijelu ispita, u petak, 09. listopada 2020. godine u 8:00 sati u OŠ Bršadin.

Pri ulasku u školu obvezna je dezinfekcija i mjerenje temperature uz masku.  Sudionicima natječaja bit će osigurana socijalna distanca od 1,5 m.

OSNOVNA ŠKOLA BRŠADIN

KLASA: 602-02/20-01/43
URBROJ: 2196-125-01-20-01

U Bršadinu 5. listopada 2020.

Na temelju Pravilnika o načinu i postupku zapošljavanja u Osnovnoj školi Bršadin, Povjerenstvo za procjenu i vrednovanje kandidata koji sudjeluju u natječaju za zasnivanje radnog odnosa na radnom mjestu učitelja/ice razredne nastave objavljenog dana  22. rujna 2020. godine, obavještava kandidate o

SADRŽAJU I NAČINU TESTIRANJA, PRAVNIM I DRUGIM IZVORIMA ZA PRIPREMANJE KANDIDATA ZA TESTIRANJE

Pravila i način testiranja:

Sukladno odredbama Pravilnika o načinu i postupku zapošljavanja u Osnovnoj školi Bršadin, obavit će se provjera znanja i sposobnosti kandidata za kandidate koji ispunjavaju formalne uvjete natječaja. Provjera se sastoji od tri dijela, pisane provjere kandidata (testiranja), provjere znanja srpskog jezika i ćiriličnog pisma i razgovora (intervjua) kandidata s Povjerenstvom za vrednovanje kandidata (u daljnjem tekstu: Povjerenstvo).

1. Pisano testiranje

Kandidati su obvezni pristupiti provjeri znanja i sposobnosti putem pisanog testiranja. Ako kandidat ne pristupi testiranju, smatra se da je povukao prijavu na natječaj. Kandidati su dužni ponijeti sa sobom osobnu iskaznicu ili drugu identifikacijsku javnu ispravu na temelju koje se prije testiranja utvrđuje identitet kandidata. Testiranju ne mogu pristupiti kandidati koji ne mogu dokazati identitet i osobe za koje je Povjerenstvo utvrdilo da ne ispunjavaju formalne uvjete iz natječaja te čije prijave nisu potpisane, pravodobne i potpune. Nakon utvrđivanja identiteta kandidata, Povjerenstvo će podijeliti testove kandidatima. Po zaprimanju testa kandidat je dužan upisati ime i prezime za to označenom mjestu na testu. Test se piše isključivo kemijskom olovkom.

Za vrijeme testiranja nije dopušteno:

- koristiti se bilo kakvom literaturom odnosno bilješkama,

- koristiti mobitel ili druga komunikacijska sredstva,

- napuštati prostoriju u kojoj se testiranje odvija i

- razgovarati s ostalim kandidatima.

Ukoliko kandidat postupi suprotno pravilima testiranja bit će udaljen s testiranja, a njegov rezultat Povjerenstvo neće priznati niti ocijeniti. Područje procjene za pismeno testiranje odnosi se na propise i primjenu propisa za odgojno-obrazovne radnike, metodički dio te provjeru poznavanja srpskog jezika i ćiriličnog pisama. i traje ukupno 90 minuta. Uz svako pitanje iskazan je broj bodova kojim se vrednuje ispravan rezultat.

Nakon obavljenog testiranja Povjerenstvo utvrđuje rezultat testiranja za svakog kandidata koji je pristupio testiranju. Pravo na pristup razgovoru s Povjerenstvom ostvaruje kandidat koji je na testu ostvario najmanje 60% bodova od ukupnog broja bodova pisanog testa.

Kandidat koji ne zadovolji na pismenom testiranju ne ostvaruje pravo na pristup razgovoru (intervjuu) s Povjerenstvom.

Pravni i drugi izvori za pripremanje kandidata za pisano testiranje su:

1. Zakon o odgoju i obrazovanju u osnovnoj i srednjoj školi (NN 87/08, 86/09, 92/10, 105/10, 90/11, 5/12, 16/12, 86/12, 126/12, 94/13, 152/14, 07/17, 68/18, 64/20)
  2.  Pravilnik o načinima, postupcima i elementima vrednovanja učenika u osnovnoj i srednjoj školi (NN 112/2010, 82/2019.,43/2020.)
  3. Pravilnik o kriterijima za izricanje pedagoških mjera (NN 94/2015, 3/2017)
  4.  Pravilnik o načinu postupanja odgojno-obrazovnih radnika školskih ustanova u poduzimanju mjera zaštite (NN 132/13)
  5. Metodike
  6. Zakon o odgoju i obrazovanju na jeziku i pismu nacionalnih manjina
  7. Kurikulumi međupredmetnih tema
  8. GIK

1. Usmeno testiranje

Na razgovor (intervju) s Povjerenstvom pozivaju se kandidati koji ostvare pravo na pristup intervjuu. Rezultat pisanog testiranja i poziv kandidatima na razgovor (intervju) objavljuje Povjerenstvo na mrežnim stranicama Škole.

Povjerenstvo u razgovoru s kandidatima utvrđuje znanja, sposobnosti, interese i motivaciju kandidata za rad u školi. Svaki član Povjerenstva vrednuje odgovor kandidata na pojedino pitanje od 0-2 boda koji se na kraju zbrajaju.

3. Utvrđivanje rezultata i obavještavanje kandidata o rezultatima natječaja

Nakon utvrđivanja rezultata testiranja, Povjerenstvo utvrđuje rang listu kandidata koju isti dan dostavlja ravnateljici Škole. Na temelju dostavljene rang liste kandidata, ravnateljica provodi razgovor (intervju) te odlučuje o kandidatu za kojeg će zatražiti prethodnu suglasnost Školskog odbora za zasnivanje radnog odnosa.

Obavijest kandidatima za razgovor (intervju) s ravnateljicom Škole objavit će se na mrežnoj stranici Škole.

O rezultatima natječaja kandidati će biti obavješteni u skladu s Pravilnikom.

POVJERENSTVO ZA VREDNOVANJE KANDIDATA